Jak odczytać klucz aktywacyjny w Windows 10

Zawsze przy migracji Windowsa na nowy hardware potrzebny jest nam klucz aktywacyjny aby ponownie aktywować licencje, jeżeli nie możesz znaleźć swojego klucza w notatkach, żaden problem w poniższym wpisie pokaże ci jak odczytać klucz w Windows 10.

Jeżeli planujesz ponowną instalacje systemu Windows 10 na komputerze na którym Windows 10 był już zainstalowany i aktywowany, nie jest ci potrzebny klucz aktywacyjny. Ponieważ przy pierwszej aktywacji Windows 10 została utworzona cyfrowa sygnatura do której została przypisana licencja. Co oznacza ze jeżeli instalujesz system od nowa na komputerze którego komponenty się nie zmieniły sygnatura sprzętu będzie taka sama co spowoduje automatyczne aktywowanie licencji. Także podczas ponownej instalacji wystarczy ze klikniesz na opcje „Nie posiadam klucza aktywacyjnego” a system po instalacji utworzy sygnaturę sprzętu i gdy Windows 10 będzie miał polaczenie z Internetem, system zostanie automatycznie aktywowany.

Odszukanie klucza aktywacyjnego w Windowsie przy pomocy Wiersza poleceń

Uruchom PowerShell, naciskając jednocześnie logo Windows + X , następnie wybierz z menu „Program Windows PowerShell (Administrator)”

Uruchamianie PowerShell Windows 10
Uruchamianie PowerShell Windows 10

W oknie PowerShell wpisz następujące polecenie:

(Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey

Jeżeli powyższe polecenie nie pokazuje klucza należy użyć specjalnego programu do odczytywania klucza Windows. Można go pobrać tutaj nirsoft.com

Zobacz również:

Jak znaleźć sterownik urządzenia – Helpdesk Tricks

Dodaj komentarz